Machtige duivel
Redactie Refoweb | Geen reacties | 03-06-2026| 07:56
Vraag
Waarom is de duivel zo machtig? Waarom gaan er meer mensen verloren dan dat er behouden worden? Als de duivel er op uit is zoveel mogelijk mensen verloren te laten gaan, dan wint hij dat toch op deze manier? Waarom had de duivel de macht om in de goede schepping van God, een volmaakte schepping, in te kunnen gaan in een slang? Een slang die op dat moment nog volmaakt was?
Ze zeggen soms dat er niets zo makkelijk is als zalig worden, maar juist dan heb je zo met de duivel te maken. En het is juist niet makkelijk, want die machtige duivel doet er alles aan om het tegen te houden. Je kunt zelfs eigenlijk niet zalig worden zonder de Geest van God, want je bent al van de duivel. En was het niet een veel groter machtsteken geweest van God als er veel meer mensen behouden worden?
Antwoord
Als de Heere Jezus huilt over Jeruzalem geeft hij niet de duivel de schuld, maar wijst hij op de onwil van ons mensen. Zeker, satan helpt ons daarbij graag een handje, door de verleidingen van de wereld mooier voor te stellen dan ze in werkelijkheid zijn. Satan kan alleen ons leven beïnvloeden als we hem daar zelf de gelegenheid voor geven. Dus: eigen schuld. En wie zegt dat er uiteindelijk meer mensen verloren gaan dan er zalig worden?
Lees voor antwoorden op je vragen deze artikelen:
Dit artikel is beantwoord door
Redactie Refoweb
Bijzonderheden:
Mailadres: vragen@refoweb.nl


