Boeken over kerkgeschiedenis

B.S. van Groningen | 3 reacties | 24-12-2020| 08:02

Vraag

Sinds enige tijd ben ik erg geïnteresseerd in kerkgeschiedenis. Nu ben ik benieuwd of hier nog goede boeken over te vinden zijn die de hele geschiedenis beschrijven (mag vrij uitgebreid of academisch zijn). Het zou mij mooi lijken één boek (of een boekenset) te hebben waarin de hele kerkgeschiedenis langs komt. Oftewel: voor iemand die interesse heeft in de kerkgeschiedenis, welke boeken zijn een ‘must have’?


Antwoord

Vraagsteller, het heeft even geduurd, maar hier een lijstje met titels, niet volledig, maar een selectie.

Voor biografieën stap je een boekwinkel binnen en neus op de plank met antiquariaat:
-August Hermann Francke,
-John Wesley
-Smijtegelt
-Augustinus autobiografie (Confessiones)
-De Strijd voor het belijdend karakter van de kerk, door Hendrick de Cock

-Een wat ouder boek: Kerkgeschiedenis van Vreugdenhil 
-P. A. de Rover: De kerk op mars
-Dr. O. J. de Jong, en dr. H. Berkhof: geschiedenis der kerk
-Van der Mast
-Dr. W. Aalders: De KERK het hart van de wereldgeschiedenis
-Dr. W. de Greef: Johannes Calvijn, zijn werk in geschriften
-Leerboeken van het Voortgezet Onderwijs om mee te beginnen.
-Boeken over Luther, Zwingli, Calvijn en Guido de Brès.

Mocht je er niet uitkomen, dan ben ik bereid nog een en ander op te zoeken.

Met een hartelijke groet,
Goede kerstdagen en een gezegend 2021 toegewenst,
B. S. van Groningen

Lees meer artikelen over:

boeken
Dit artikel is beantwoord door

B.S. van Groningen

  • Geboortedatum:
    25-04-1951
  • Kerkelijke gezindte:
    Gereformeerde Gemeenten
  • Woon/standplaats:
    Hendrik-Ido-Ambacht
  • Status:
    Inactief
120 artikelen
B.S. van Groningen

Bijzonderheden:

Oud-godsdienstleraar Wartburg College, docent Cursus Godsdienst Onderwijs (Bijbelkunde) en ouderling.


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
3 reacties
mortlach
24-12-2020 / 18:42
Het is altijd een afweging: hoe 'meer' geschiedenis, hoe 'vluchtiger het wordt beschreven en dat gaat dus ten koste van de details en de nuancering. Ik ben dus zelf meer geneigd naar boeken te pakken die zich concentreren op een periode in plaats van op het geheel.

Als je het Engels goed machtig bent, zou je Reformations van Carlos Eire kunnen kopen, over, allicht, de Reformatie (aanloop, reformatie, reactie, nasleep). 200 jaar waarin er ontzettend veel gebeurt. Daar ben je wel even zoet mee, vermoed ik.

https://www.bol.com/nl/p/reformations/9200000091421924/?bltgh=hUhTknit3tSYwnzcbhRPGQ.1_4.10.ProductTitle
Prisma23
26-12-2020 / 10:03
"Dominion "(nl-vertaling heet "Heerschappij") van Tom Holland moet je dan zeker ook lezen. Holland plaatst de kerk fraai in de breedte van de geschiedenis
beiteltje
26-12-2020 / 14:58
"De Kerk van alle tijden" , Dr. L. Praamsma. 1979 uitg.T. Wever bv. Franeker
ISBN 90 6135 280 0. Een serie van 4 delen, die prettig leest
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Bidden in het stil gebed

Wat moet je bidden in het stil gebed?
2 reacties
23-12-2013

Geen vrienden

Ik zit vaak alleen binnen bij mijn ouders en zit dan ook vaak vervelend voor mij uit te staren. Dit heeft te maken met het volgende, namelijk: ik heb weinig of geen vaste vrienden. Dit mis ik heel erg...
4 reacties
23-12-2019

De kerstboom uit Jeremia 10

In Jeremia 10 wordt gesproken over een boom die versierd wordt met goud en zilver. Wordt hier soms de kerstboom mee bedoeld? En kunt u mij vanuit de Bijbel aantonen dat je geen kerstboom mag hebben?
14 reacties
23-12-2010
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering