Brengt dan vrucht voort
Redactie Refoweb | Geen reacties | 27-01-2020| 11:22
Vraag
Ik was laatst in een PKN-gemeente waar een proponent voorging. Hij sprak over Lukas 3:8. Volgens hem hoort daar te staan: “Brengt dan vrucht voort der bekering waardig” in plaat van “vruchten”. Kan iemand vertellen of dit klopt en of dit zo in de grondtekst staat?
Kleuterleerkracht gezocht!
We zijn met ingang van schooljaar 2026-2027 op zoek naar een enthousiaste kleuterleerkracht 0,66 FTE (ongeveer 3 dagen). Iemand die:
- zich verbonden weet met de identiteit van onze streekschool op de Hoge Enk, gemeente Elburg.
- wil bouwen aan kwalitatief goed onderwijs voor onze jongste leerlingen in de combinatiegroep (0),1,2.
Antwoord
Het kan inderdaad zo vertaald worden. Letterlijk staat er: “Draagt dan vrucht die waardig is aan de bekering.” Vergelijk het met bijvoorbeeld Galaten 5:22 waar gesproken wordt over de “vrucht van de Geest”. Het is één vrucht met negen eigenschappen. Oftewel, de vrucht (kar’pos - Grieks) van onze bekering dat we Christus gaan dienen en dat komt tot uiting in alle aspecten (de vruchten) van ons leven.
Dit artikel is beantwoord door
Redactie Refoweb
Bijzonderheden:
Mailadres: vragen@refoweb.nl


