Tempelhoeren

Ds. D. Breure | Geen reacties | 05-09-2005| 00:00

Vraag

Wat wordt bedoeld met mannen die met hoeren slapen, ze zullen samen een zijn? Is dat niet omdat die hoeren in die tijd tempelhoeren waren en als je met ze sliep je automatisch hun God aanbad?


Antwoord

Waar de genoemde uitdrukking “mannen die met hoeren slapen” in de Schrift voorkomt kan ik niet achterhalen, het zal wel afgeleid zijn uit 1 Korinthe 6:5-16, maar de gemaakte conclusie lijkt mij niet juist. Het “tot één zijn” zal wel afgeleid zijn uit Genesis 2:24. Daar ziet “tot één vlees zijn” (oa) op geslachtsgemeenschap. Die is voorbehouden aan man en vrouw in het huwelijk, dus elke vorm van hoererij is verboden.

1 Korinthe 6 noemt dan de parallel “de hoer aanhangen” en “de Heere aanhangen” (vss 16 en 17). Wie de Heere aanhangt is eensgeestes met Hem (tracht dat in elk geval te zijn): verlangt te denken, te willen wat Hij wil. Wie de hoer aanhangt (door met haar geslachtsgemeenschap te hebben) is eensgeestes met die hoer: verlangt en wil en hetzelfde als zij, verenigt zich lichamelijk, maar ook innerlijk, geestelijk met haar. Dat is uiteraard volstrekt verboden, ook al zou het maar voor even of voor een paar keer zijn. Want dat is dan uiting van een geesteshouding die eenswillend met haar is geworden.

Ds. D. Breure

Lees meer artikelen over:

prostitutie
Dit artikel is beantwoord door

Ds. D. Breure

  • Geboortedatum:
    30-08-1962
  • Kerkelijke gezindte:
    PKN (Hervormd)
  • Woon/standplaats:
    Kockengen
  • Status:
    Actief
61 artikelen
Ds. D. Breure

Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

(...) Hij is volgens mij geen baas, ofzo, hij werkt er al een tijd denk ik. Maar moet ik zijn vraag/opdracht opvolgen? (...)

Ik heb een vraag naar aanleiding van een gebeurtenis op mijn werk. Situatie: via een uitzendbureau werk ik sinds kort onregelmatig in een fabriek waar ze etenswaren verpakken. En daar geldt als regel ...
Geen reacties
05-09-2006

Eerst zwart haar, later blond

Hoe is het mogelijk dat je als baby zwart haar had dat later, als ze ouder wordt, blond wordt?
Geen reacties
05-09-2008

Aanwezigheid bij overdoop

Mag je als ouders bij een overdoop/geloofsdoop aanwezig zijn, terwijl wij weten dat er geen tweede doop mag zijn?
13 reacties
05-09-2012
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag