Sterven van jonge kinderen

Ds. C.G. Vreugdenhil / geen reacties

18-04-2003, 00:00

Vraag

Bij ons op de bijbelkring is een discussie ontstaan n.a.v. het boekje "Levend Geloof" van ds. Vreugdenhil over de vraag m.b.t. het sterven van jonge kinderen. Enkele mensen meenden op grond van de Dordtse Leerregels te mogen zeggen dat jonggestorven kinderen van godzalige ouders verzekerd kunnen zijn van hun verkiezing en zaligheid. Maar dat onbekeerde ouders, deze zekerheid niet hebben. Maar hoe moet ik dit zien wanneer één van de beide ouders nog onbekeerd is? Wat is dan de juiste uitleg van de Dordtse Leerregels, Hfdst 1:17?

Antwoord

De zaligheid van jong gestorven kinderen hangt niet af van het geloof van de ouders, maar die is er uit kracht van het genadeverbond. Niet als automatisme. Ook als één van de ouders echt gelovig is kan hun kind behouden zijn. Om het antwoord kort te houden heb ik een preek bijgevoegd over de DL art. 17 en 18. Daarin kun je uitgebreid lezen hoe onze Dordtse vaderen over deze materie spraken.

zie bijlage.

Ds. C. G. Vreugdenhil

Ds. C.G. Vreugdenhil

Ds. C.G. Vreugdenhil

  • Geboortedatum:
    02-04-1946
  • Kerkelijke gezindte:
    Gereformeerde Gemeenten
  • Woon/standplaats:
    Houten
  • Status:
    Actief
geen reacties

Terug in de tijd

Over Genesis 1:26 en 31: “En God zei: Laten Wij mensen maken naar Ons beeld, naar Onze gelijkenis; en laten zij heers...
geen reacties
19-04-2018
"Wie niet in de hel gelooft kan er ook niet in komen", lijkt een waarheid als een koe. Wat kan ik daar tegenin brengen? ...
2 reacties
18-04-2012
Waarom lijd ik dit leven?! Ik ben 22 jaar getrouwd geweest. Dan stort mijn leven in. Allebei mijn kinderen zijn misbruik...
2 reacties
18-04-2016
website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis
design website door design website by Mooimerk
hosting website door hosting website by STH Automatisering