Zeker zijn van de hemel

Redactie Refoweb | Geen reacties | 22-05-2019| 10:09

Vraag

Onlangs overleed Kinga Ban. Aan haar teksten te lezen en liederen die ze zong was ze er zeker van overtuigd dat ze voor eeuwig bij God in de hemel mag zijn. Je ziet ook in de liederen die ze zingt dat het is tot eer en glorie van God. Toch vind ik het soms lastig om te horen dat ze het zo zeker wist. Kun je dat wel zeker weten dat als je sterft dat je in de hemel komt? Kan het ook zo zijn dat Kinga niet in de hemel is? Ik weet dat het lastige vragen, die mischien niet te beantwoorden zijn maar ik wil ze toch stellen omdat ik er al heel de week mee loop.


Antwoord

Inderdaad kunnen we onszelf bedriegen. Vandaar ook dat Paulus oproept tot zelfonderzoek. Maar staat daar tegenover ook de zekerheid van het geloof. Lees deze artikelen:

www.refoweb.nl/vragenrubriek/915/ik-heb-een-vraag-over-de-zekerheid-van-het-geloof

www.refoweb.nl/vragenrubriek/19001/waarzaligmakend-geloof

Dit artikel is beantwoord door

Redactie Refoweb

  • Kerkelijke gezindte:
    Divers
  • Woon/standplaats:
    Divers
2552 artikelen
Redactie Refoweb

Bijzonderheden:

Mailadres: vragen@refoweb.nl


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Kerk is toch meer dan het horen van de preek? Het is toch ook belangrijk dat je aansluiting ervaart met de groep/gemeente?

Kerk is toch meer dan het horen van de preek? Het is toch ook belangrijk dat je aansluiting ervaart met de groep/gemeente?
Geen reacties
21-05-2008

Prikkelende beelden bekijken

Als een man via internet en boeken seksueel prikkelende beelden bekijkt en leest, is dat dan ook overspel?
22 reacties
21-05-2012

Kind van de duivel

Ik hoorde een predikant zeggen dat als je niet Gods kind bent, dan ben je een kind van de duivel. Ik vind dit zeer aangrijpend om dit tegen een gemeente, jonge mensen en kinderen te zeggen. In Psalm 1...
9 reacties
21-05-2012
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering