Moeder van Jezus in de hemel

Kand. G.A. van Ginkel | 1 reactie | 30-03-2015| 08:47

Vraag

Mijn dochter (6) had de volgende vraag: “Maria is de moeder van Jezus op aarde. Wie is nu de moeder van Jezus in de hemel? Want Hij moet daar toch ook geboren zijn?” Hoe kan ik dit het beste op een eenvoudige manier aan haar uitleggen?


Antwoord

Vaak hebben jonge kinderen zelf al een creatieve oplossing voor hun vraag. Een oplossing met een glimlach. Terwijl wij (ouders) ons vermoeien met nadenken over een goed antwoord, zijn zij ons in gedachten al een mijl voor.

Wellicht immers  is de vraag van dochter niet bedoeld als een diepgaande filosofische, theologische vraag naar een beschouwing over de oorsprong van de pre-existente Zoon. Maar mocht ze er echt mee lopen en over tobben: Maria is de moeder van de Heere Jezus. Hier en daar en overal. En als dat antwoord niet bevredigt: God weet het!

Kand. G. van Ginkel

Lees meer artikelen over:

Maria
Dit artikel is beantwoord door

Kand. G.A. van Ginkel

  • Geboortedatum:
    13-01-1958
  • Kerkelijke gezindte:
    PKN (Hervormd)
  • Woon/standplaats:
    Maartensdijk
  • Status:
    Actief
175 artikelen
Kand. G.A. van Ginkel

Bijzonderheden:

Pastoraal werk te Veen, Wijk (bij Heusden) en Groenekan.


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
1 reactie
balksplinter
30-03-2015 / 12:16
Maria is nu ook in de hemel.
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Bevolkingsgroepen die nog niet bereikt zijn met het evangelie

Hoeveel bevolkingsgroepen zijn nog niet bereikt met het evangelie? Is daar zicht op?
Geen reacties
30-03-2022

Irritatie in je borst

Is er een bepaalde hormoonwerking die irritatie in je borst kan geven? Op bepaalde dagen is het heel irritant en dan lijkt het wel of de tepel koud is.
Geen reacties
30-03-2009

Smalle weg

Ik heb een vraag over de smalle weg. Waarom is deze weg moeilijk te vinden? Hoe weet je nu dat je op de smalle weg bent? Ik durf namelijk niet te zeggen dat ik op smalle weg zit. Klopt het dat mensen ...
Geen reacties
30-03-2005
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering