Voorwaardelijk preken

Ds. H. Korving | Geen reacties | 01-10-2001| 00:00

Vraag

Er wordt door dominees vaak voorwaardelijk gepreekt. Is dat nu wel bijbels? Ik raak er zo door in verwarring.


Antwoord

De vraag die je stelt is heel belangrijk en heel wezenlijk. Hoe wordt er gepreekt? Ik weet gelukkig niet waar je ter kerke gaat, dus ik kan vrijuit spreken.
Begrijp ik je vraag goed, dat je ermee bedoelt te zeggen dat er in de prediking die je regelmatig hoort, voorwaarden worden gesteld voordat je tot Christus mag vluchten?

Ik kan je vraag misschien het beste beantwoorden door te zeggen: koop en lees het boek van ds. C. Harinck, "De toeleidende weg." Op pag. 211-215 vind je bijvoorbeeld iets uitgelegd over het verschil of we de ellendekennis als voorwaarde hanteren of als de gewone weg waarlangs God de zondaar leidt om hem tot Christus te brengen. De beloften van het evangelie moeten onvoorwaardelijk aan ieder worden voorgehouden, met bevel van geloof en bekering. Zie Dordtse leerregels H. 1 par. 3 en H.. 3-4 par. 8

God stelt geen voorwaarden aan ons. De enige voorwaarde -volkomen betaling van onze schuld - heeft Christus vervuld. Wij hoeven en kunnen niet onszelf eerst op de een of andere manier aangenaam of geschikt maken (ook niet met verbrokenheid, schuldbesef of tranen) voordat we bij de Heere welkom zijn.
Komt allen tot Mij, die vermoeid en belast zijt. Vermoeid en belast zijn is geen voorwaarde, maar het tekent de diepe nood waarin we verkeren. Dat peilt de Heere nog veel dieper dan wij dat zelf ooit zullen doen. Daarom weet de Heere dat we Hem zo nodig hebben en dringt Hij er zo welgemeend en lieflijk bij ons op aan, ja sterker nog: hier klinkt het bevel van geloof en bekering.

Er is wel schuldbesef nodig uiteraard. Maar dat is geen voorwaarde, maar een vrucht van genade. Van het werk van de Heilige Geest, die maakt dat je bedroeft wordt omdat je de Heere zo bedroefd hebt.

Als je goed luistert, valt het misschien wel mee met die voorwaardelijke prediking. Laat je in elk geval op geen enkele manier weerhouden om de toevlucht te zoeken bij Hem, Die nog nooit een bidder heeft laten staan.

Met vriendelijke groet, Ds. H. Korving

Lees meer artikelen over:

onvoorwaardelijkpreek
Dit artikel is beantwoord door

Ds. H. Korving

  • Geboortedatum:
    01-12-1954
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Urk
  • Status:
    Actief
203 artikelen
Ds. H. Korving

Bijzonderheden:

Ds. Korving ging in november 2021 met emeritaat.

Lees ook het artikel dat Refoweb met ds. Korving had n.a.v. zijn boek 'Taal en teken'.

En kijk/luister:

 

 

 


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Geregistreerd partnerschap

Een vriend en vriendin van mij willen een geregistreerd partnerschap aangaan i.p.v trouwen. Mijn vraag is: Hoe wordt hier vanuit de reformatorische achterban tegen aangekeken?
1 reactie
01-10-2011

God als rechter kennen

Moet je eerst God als rechter kennen voordat je kunt geloven dat Jezus je gered heeft? Ik was verwonderd door de liefde van Jezus, maar las later dat het niet bij Jezus begint.
11 reacties
01-10-2011

Kinderdoop moeilijk punt

Wij kwamen het volgende document van Spurgeon tegen. “Een driewerf gelukkige dag. De doop aan het veer te Isleham”, door C. H. Spurgeon. Wie kent dit document? Wij vinden dat het heel overtuigend zo i...
1 reactie
01-10-2024
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering