Prikpil

drs. P. C. Hildering / geen reacties

12-10-2010, 13:03

Vraag

Ik heb een paar weken geleden om diverse redenen voor het eerst de prikpil gekregen. Na twee weken kwam de menstruatie, maar die duurt nu al 3 weken. Is dit een normale bijwerking? Kan ik er wat tegen doen? En is het waarschijnlijk dat dit voortaan elke keer gebeurt als ik de prikpil krijg? Alvast bedankt; een vrouw en moeder!

Antwoord

Een van de vaker voorkomende bijwerkingen van de prikpil zijn vloeistoornissen. Deze komen vooral in het begin voor. Na ongeveer een jaar stopt het vloeien helemaal en wordt je niet meer ongesteld, mits je natuurlijk met het gebruik van de prikpil doorgaat. Sommigen gebruiken de prikpil ook vooral daarom (bij voorbeeld als er sprake is van menstruatie-migraine). Wanneer in die eerste periode het vloeien echt lang aanhoudt, kun je overwegen om jouw huisarts een stopkuurtje te vragen. Dat is echter niet perse noodzakelijk. Overigens is het niet zo dat het na ieder toediening weer komt, omdat het patroon van toedienen geen schommelingen in hormoonspiegels laat ontstaan.

Drs. P. C. Hildering

drs. P. C. Hildering

drs. P. C. Hildering

  • Geboortedatum:
    24-04-1953
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Urk
  • Status:
    Inactief
  • Bijzonderheden:

    Dokter Hildering is op 15 januari 2021 overleden.

Tags in dit artikel:

de pil
geen reacties

Terug in de tijd

Bij ons in de kerk, waar ik belijdend lid ben, wordt er ruimte gegeven voor een stil gebed. Het ene (doop)lid doet dit w...
2 reacties
12-10-2011
Stel, je ouders gaan naar dezelfde kerk maar nu je ouder wordt ga je dingen zien die het voor mij niet makkelijker maken...
geen reacties
12-10-2006
1 Korinthe 9 staat eigenlijk op een vreemde plaats, als wij kijken naar de context. Hoofdstuk 8 gaat over de deelname aa...
geen reacties
12-10-2013
website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis
design website door design website by Mooimerk
hosting website door hosting website by STH Automatisering