Primolut

drs. A. Meijer | Geen reacties | 24-08-2010| 08:11

Vraag

Ik slik de laaste tijd wel eens Primolut, omdat ik bijvoorbeeld op vakantie ga en anders veel last zou hebben van mijn menstruatie. De laatste maand heb ik de pillen twee weken geslikt, ben daarna gestopt en na twee dagen kwam de menstruatie los. Alleen is die nu veel heftiger, veel pijnlijker en er zitten veel stolsels in het bloed. Kan het gebruik van Primolut de oorzaak zijn? Is het verkeerd als ik Primolut in de toekomst blijf gebruiken?


Antwoord

Beste vragenstelster,

Primolut is een progestageen. Het houdt het baarmoederslijmvlies in stand. 't Is net als bij het begin van een zwangerschap. In principe komt na het stoppen gewoon de menstruatie los en is deze niet veel heftiger en pijnlijker of met bloedstolsels. Het is dus geen algemene bijwerking. Misschien reageer jij er wel wat heftiger op na langdurig gebruik. Dit is geen reden om Primolut nooit meer te gebruiken. Gezien de mogelijke bijwerkingen zou ik wel willen adviseren om het gebruik hiervan eerder uitzondering dan regel te laten zijn.

Vriendelijke groet,
A. Meijer

Lees meer artikelen over:

medisch

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

drs. A. Meijer

  • Geboortedatum:
    14-12-1978
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Ouderkerk aan de Amstel
  • Status:
    Actief
291 artikelen
drs. A. Meijer

Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Uw gedachten zullen bevestigd worden

Wat wordt er bedoeld met Spreuken 16 vers 3: "Wentel uw werken op den HEERE, en uw gedachten zullen bevestigd worden." Ik doel met name op het gedeelte na de komma.
Geen reacties
24-08-2003

Bijbelverklaring over Openbaring

Heeft u een suggestie voor een goede bijbelverklaring over openbaringen?
Geen reacties
24-08-2003

De vier oefeningen bidden

Wij zijn katholiek. Waarom moet ik iedere avond voor het slapen gaan op m’n knieën om de vier oefeningen te bidden?
3 reacties
24-08-2021
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag