Kind met hand in broek

E. (Betsy) Westeneng | Geen reacties | 16-11-2006| 00:00

Vraag

Mijn zoontje van drie zit constant met z'n handen in z'n onderbroek. Als ik er wat van zeg, zegt hij: “Plassertje is dik, mama.” En inderdaad is z'n plassertje dan stijf, net als bij een volwassen man, zeg maar. Mijn vraag: “Is dit normaal?” Ik weet dat het “met z'n handen in z'n broek zitten” hoort bij z'n seksuele ontwikkeling, maar een kind van drie met een stijve penis, is dat normaal? Ook is z'n plassertje volgens mij véél langer dan die van een gemiddeld kind van drie.


Antwoord

Van kinderen is bekend dat zelfbevrediging al op jonge leeftijd begint. Bij een aantal jongens is waargenomen dat zij zichzelf vanaf hun 15e-16e maand bewust genitaal stimuleren. Al eerder kun je ze zien spelen met hun geslachtsorgaan. Nieuwsgierig als kinderen zijn, wordt op de peuter- en kleuterleeftijd veel geëxploreerd, bijvoorbeeld d.m.v. zelfstimulatie. Masturbatie komt voor in de leeftijdsfase van 3-5 jaar. De frequentie kan per kind enorm verschillen. Kinderen zijn er in deze leeftijdsfase ook nog open in naar de omgeving toe.

Mij zijn geen gegevens bekend over de penislengte bij een peuter. Als u daar toch vragen over hebt adviseer ik u dit te bespreken met een arts van het consultatiebureau of met uw huisarts.
 
Groet, Betsy Westeneng (Eleos)

Lees meer artikelen over:

opvoedingpeuterzelfbevrediging

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

E. (Betsy) Westeneng

  • Kerkelijke gezindte:
    PKN (Hervormd)
106 artikelen

Bijzonderheden:

Psychotherapeute/relatietherapeute/seksuologe (eigen praktijk)

Mw. Westeneng is op 1 juni 2023 overleden.


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Dromen over vroeger

Hoe kan het komen dat als je getrouwd bent, je opeens zo veel droomt over dingen van vroeger (die in je gezin van herkomst fout zijn gegaan, bijvoorbeeld onbegrip, miskenning, isolering, ed).
Geen reacties
16-11-2011

Lip bijten

Ik heb heel erg last van bijten aan de binnenkant van mijn lip en wangen, vooral als ik stress heb. Heeft u tips om hiermee te stoppen? Meisje van 18.
Geen reacties
16-11-2009

In de Bijstand

Als je in de Bijstand zit en je hebt bijv. een nieuwe pc of harddisk (voor backup) nodig, maar je hebt er geen geld voor. Waar kun je dan terecht?
15 reacties
16-11-2010
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag