CMFT-therapie

C. den Hamer | Geen reacties | 06-05-2024| 09:31

Vraag

Kan iemand mij uitleggen wat CMFT-therapie (Connect Mirror Neuron Focus Therapy) is en of het bijbels verantwoord is?


Antwoord

Beste heer/mevrouw,

Helaas ben ik niet echt bekend met CMFT-therapie. Kennelijk is het een variant op EMDR en exposure om trauma te verwerken. Een verschil in aanpak is dat je bij CMFT niet het trauma zelf in hoeft te gaan maar dat hulpvrager en hulpverlener zich beiden focussen op lichaamsensaties van de hulpvrager. De client/patiënt vertelt alleen om welk trauma het gaat en wat hij/zij wil verwerken. Doordat de hulpverlener zich verbindt met de lichaamsensaties van de patiënt kan deze de sensaties van de patiënt bewerken en in rust brengen waardoor de klachten kunnen verdwijnen.

Ik heb zelf geen patiënt gesproken die via deze methode is behandeld en welk effect het sorteerde. Ik heb ook geen wetenschappelijk onderzoek kunnen vinden om het effect ervan te kunnen meten.

Bijbels al dan niet verantwoord lijkt mij niet echt het probleem. Zoals het omschreven staat wordt er niet gebruik gemaakt van occulte- of spirituele technieken. Het gaat name om het effect van rust creëren via verbinding tussen hulpvrager en hulpverlener om wat vastgelopen is weer te laten stromen.

Groet,
Kees den Hamer,
Psychotherapeut-BIG/ Seksuoloog

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

C. den Hamer

  • Geboortedatum:
    15-03-1953
  • Kerkelijke gezindte:
    Gereformeerd Vrijgemaakt
  • Woon/standplaats:
    Zwolle
  • Status:
    Actief
125 artikelen
C. den Hamer

Bijzonderheden:

Psychotherapeut/Seksuoloog NVVS, GGZ Cruciaal


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Pleiten op Gods beloften

Aan een CGK-dominee Men zegt vaak dat je mag pleiten op Gods beloften. Maar waar staat dat in de Bijbel? Hoe weet ik zeker dat die beloften ook voor mij gelden?
1 reactie
06-05-2014

Bijbelteksten bij overlijden

Ik hoop dat u mij kunt helpen. Vrienden zijn geconfronteerd met een intens verdriet door een overlijden. Heeft u suggesties voor Bijbelteksten die ik op een kaartje kan zetten? Het verdriet is groot.
Geen reacties
06-05-2015

Zenuwpees

Ik ben 22 jaar en ik ben iedere dag zenuwachtig om te gaan werken. Ik ben van kleins af aan al een zenuwpees. Als ik op schoolreis moest, naar kinderfeestjes... enz. En nu ook als ik stage loop en op ...
8 reacties
06-05-2021
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag