Achternaam van weduwe

Jurist / geen reacties

10-12-2018, 12:38

Vraag

Een vriendin van mij is jong weduwe geworden. Ze heeft uiteraard een meisjesnaam en haar huidige achternaam is van haar man die gestorven is. Maar wat als zij een nieuwe vriend krijgt? Ga je dan weer terug naar je oude meisjesnaam? Of is dat pas als je weer zou trouwen? Dat je dan je vriend zijn achternaam krijgt, met jouw meisjesnaam daarachter? Zijn hier officiële regels voor?

Antwoord

Op grond van artikel 1.9 Burgerlijk Wetboek mag de vrouw van wie de man is overleden, de naam van de overleden echtgenoot blijven voeren. Wanneer zij opnieuw trouwt zal zij de naam van de nieuwe echtgenoot voeren als achternaam. In officiële documenten zoals paspoort, rijbewijs, trouwboekje en op uittreksels van de gemeente blijft echter altijd de eigen (meisjes)achternaam staan.

Jurist

  • Kerkelijke gezindte:
    PKN (Hervormd)
  • Status:
    Actief
geen reacties

Terug in de tijd

Wij zijn een stel met trouwplannen. We hebben inmiddels een relatie van vier jaar. Wij zijn in onze relatie te ver gegaa...
13 reacties
10-12-2010
Ik weet dat de vragen die ik ga stellen en de opmerkingen die ik ga maken nogal controversieel over kunnen komen en dat ...
1 reactie
10-12-2014
Wat zijn de zeven sacramenten?
geen reacties
10-12-2005
website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis
design website door design website by Mooimerk
hosting website door hosting website by STH Automatisering