Bang voor tia
drs. A. Meijer | 2 reacties | 25-03-2013| 11:53
Vraag
Sinds een aantal maanden heb ik (vrouw, 37 jaar) erg veel last van oorsuizen, wat gepaard gaat met een stekende, bonzende pijn rondom en achter mijn ogen. Ook heb ik dan schrijnende plekken op mijn hoofd onder het haar. Ben al bij de huisarts geweest, bloeddruk was licht verhoogd. Kreeg bétablokker, maar klachten bleven hetzelfde. Pas weer geweest en medicatie gekregen voor oogmigraine. Hielp echter ook niet. Heeft iemand enig idee wat dit kan zijn? Maak me best zorgen want in onze familie komen veel tia's voor, echter op hogere leeftijd.
Kleuterleerkracht gezocht!
We zijn met ingang van schooljaar 2026-2027 op zoek naar een enthousiaste kleuterleerkracht 0,66 FTE (ongeveer 3 dagen). Iemand die:
- zich verbonden weet met de identiteit van onze streekschool op de Hoge Enk, gemeente Elburg.
- wil bouwen aan kwalitatief goed onderwijs voor onze jongste leerlingen in de combinatiegroep (0),1,2.
Antwoord
Beste vragenstelster,
Om maar met de deur in huis te vallen: jouw klachten passen niet bij tia's. Het is vaak lastig om de oorzaak van oorsuizen en hoofdpijn te achterhalen. Veelal vindt men geen oorzaak. In de praktijk zie ik dat deze klachten vaak samengaan met emotionele spanningen zoals overbelasting, oververmoeidheid en sombere of angstige stemming. De schrijnende plekken op de hoofdhuid kunnen veroorzaakt worden door een verhoogde spierspanning.
Als ik jouw klachten samen neem dan vraag ik mij af: is er bij jou sprake van emotionele spanningen? Je kunt de klachten natuurlijk altijd nog eens bespreken met de huisarts.
Vriendelijke groet,
A. Meijer
Dit artikel is beantwoord door
drs. A. Meijer
- Geboortedatum:14-12-1978
- Kerkelijke gezindte:Christelijk Gereformeerd
- Woon/standplaats:Ouderkerk aan de Amstel
- Status:Actief


