(...) U vroeg aan mij of ik onder woorden kon brengen wat tot geloof komen is (....
Ds. J. Prins / geen reacties
Vraag
Antwoord
Beste vragenstelster,
Ik zal je vragen één voor één proberen te beantwoorden. Om nog even terug te komen op het wonder dat je tot geloof mocht komen. In mijn vorige antwoord vroeg ik hoe je tot het geloof bent gekomen? Ik begrijp wel je antwoord, maar om je wat verder te kunnen ‘helpen’ is het nodig dat je probeert om te omschrijven wat voor jou geloven is! Hoe ben je tot geloof gekomen? Door een preek, bijbellezen ,etc. Wat geloof je nu en hoe ervaar je wat geloven is? Wie is de Heere Jezus voor jou? Misschien helpt het je, als je het probeert te omschrijven in woorden als: ik verlang nu..., ik ervaar nu..., ik weet...! Heeft geloven voor jou ook te maken met gevoelens van liefde, blijdschap, verdriet, hoop e.d.?
1. Kan ik belijdenis doen? Wie gelooft dient zeker belijdenis van het geloof te doen. Zit je al op belijdeniscatechisatie? Heb je met je predikant over je verlangen gesproken om belijdenis te doen?
2. Kun je meehelpen aan een kinderdienst van de vrije evangelische kerk en in je eigen gemeente belijdenis doen? Ik weet natuurlijk niet van wat voor gemeente je nu dooplid bent. Mogelijk een reformatorische gemeente? En je helpt mee bij een evangelische gemeente? Mogelijk zie je dan ook wel grote verschillen tussen de vormgeving van de dienst en hoor je ook verschil in de prediking. Word je daardoor niet heen en weer geslingerd tussen het een en ander? Om belijdenis te kunnen doen, heb je niet alleen A, echt geloof nodig (al is het nog maar een heel klein, b.v. dat je van harte beaamt wat de Heere Jezus zegt: “zonder Mij kun je niets doen!”), maar B, ook hartelijke instemming met de prediking die je bij jou in de gemeente hoort. En C, bij belijdenis doen hoort ook een hechte verbondenheid met de gemeente (het kerkverband) waarin de Heere je een plaats heeft gegeven. Het is dus wel zinvol dat je voor jezelf wat helder zicht krijgt op A, B en C! Anders blijft het hier en daar toch wringen. Daarbij is de leiding van de Heere onmisbaar. Hij wil je zeker hierbij de weg wijzen, door het Woord, gebed, prediking, een goed gesprek met een wijs en gelovig iemand.
3. Over de aanvechtingen van duivel! Ik las niet in je antwoord, wat je met de ‘adviezen’ uit mijn vorige antwoord hebt gedaan, die ik je hierover heb gegeven. Bij de aanvechtingen die je omschrijft, heb je zeker goede pastorale hulp nodig. Als je er zo door wordt ‘aangevallen’ als je schrijft, belemmert dat inderdaad je ‘hele geloofsleven’. En verhindert het je ook om een helder zicht te krijgen op het doen van de Belijdenis van het geloof.
Tot zover mijn antwoord. Ik zal ook voor je bidden. Heb je nog vragen, dan mag je ze altijd stellen. Heel veel zegen, sterkte en wijsheid van de Heere God toegebeden!
Met vriendelijke groet,
ds. J. Prins

Ds. J. Prins
- Geboortedatum:04-10-1956
- Kerkelijke gezindte:PKN (Hervormd)
- Woon/standplaats:Ederveen
- Status:Inactief