Last van opvliegers

drs. N. Wolswinkel | Geen reacties | 02-04-2010| 17:00

Vraag

Al enkele jaren heb ik 's nachts last van opvliegers. Ik ben naar een homeopaat geweest van wie ik kalium carbonicum kreeg. Dit heeft me enorm geholpen, maar de opvliegers kwamen na een half jaar weer terug. Toen ik weer naar de homeopaat ging, kreeg ik een grote hoeveelheid in één keer en daarna de gewone hoeveelheid. Maar het hielp niets. Toen heb ik dokter Vogels Famosan gebruikt. Dat hielp wel, maar niet voldoende. Ik heb toen Overgang Balans geprobeerd en dat hielp iets, maar ook onvoldoende. Ik word inmiddels wanhopig, omdat ik ontzettend moe word van die onderbroken nachten. Ook overdag heb ik ze. Ik wil niet die chemische hormonen die mijn arts voorschrijft, gebruiken, omdat de meningen verdeeld zijn over de gevolgen van deze preparaten. Wat moet ik dan toch?!


Antwoord

Het probleem is duidelijk. Heftige opvliegers. Je keus om geen hormonale therapie te gebruiken is de jouwe. Of die argumenten 'hard' zijn valt te bezien. Je mag er voor kiezen 'alternatief te gaan'. Maar blijkbaar doet het niet meer wat het deed. Van alternatieve behandelingen heb ik geen verstand. Van hormonale therapie weet ik dat het vaak goed werkt (niets werkt altijd), en dat de negatieve effecten erg meevallen (wanneer je het geen jaren aan één stuk gebruikt).

Aan jou de keus.

Drs. N. Wolswinkel

Lees meer artikelen over:

medisch

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

drs. N. Wolswinkel

  • Geboortedatum:
    02-02-1957
  • Kerkelijke gezindte:
    PKN (Hervormd)
  • Woon/standplaats:
    Veenendaal
  • Status:
    Inactief
331 artikelen
drs. N. Wolswinkel

Bijzonderheden:

Huisarts


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Ik ben het vertrouwen in mijn echtgenoot helemaal kwijt. Dit komt omdat hij al verschillende maanden gevoelens voor een collega heeft (...)

Ik ben het vertrouwen in mijn echtgenoot helemaal kwijt. Dit komt omdat hij al verschillende maanden gevoelens voor een collega heeft. Deze gevoelens zijn wederzijds. Na een hele poos gezegd te hebben...
Geen reacties
02-04-2009

De zone Gods in de belofte geopenbaard

Aan een dominee van Ger. Gem. Wat betekent het dat de zone Gods in de belofte wordt geopenbaard? En wanneer gebeurt dit? Aan het begin van de bekering of na lange tijd pas?
Geen reacties
02-04-2015

Verkering met twee meisjes

Ik heb verkering met twee meisjes van wie ik allebei heel veel hou. Wie van de twee moet ik nu aan de kant zetten?
Geen reacties
02-04-2004
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag