Batseba

Ds. A.J. Schalkoort | Geen reacties | 19-09-2005| 00:00

Vraag

Ik heb een vraag naar aanleiding van 2 Samuel 11:4. De vrouw leek voor mij vrijwillig. Was zij dat ook? Komt dat door onderdanigheid? Maar het ging mij meer om deze zaak: “Zij nu had zich van haar onreinigheid gezuiverd.” Ik snap dit niet. Wat wordt hiermee bedoeld?

ADVERTORIAL

Kom ook naar de jongerenzang!

Welkom D.V. 29 mei op de jongerenzang in Katwijk. Zing je ook mee met 1000 andere jongeren? Meer info: www.jongerenzang.nl

Kom ook naar de jongerenzang!

Antwoord

Batseba. Waarschijnlijk is zij naar het paleis gekomen met de gedachte dat de Koning haar iets te melden had over haar man Uria, niet wetend dat David wat anders in de zin had en toen ze eenmaal daar was heeft ze ingestemd met deze daad van overspel. Wij mogen haar niet zien als slachtoffer maar als zelf ook schuldig aan overspel. Ze had net als Jozef tegenover de vrouw van Potifar nee kunnen zeggen. Maar het feit dat zij open en bloot zich aan het aan het baden was zegt genoeg over haar zedelijk verval. Vervolgens was ze op de hoogte van de wetgeving t.a.v. de onreinheid en heeft zich na de daad van overspel gewassen; vlg.Lev.15:18, maar daarmee was haar schuld niet weg gewassen voor Gods aangezicht. Deze geschiedenis staat er ons ter waarschuwing.

Ds. A. J. Schalkoort

Lees meer artikelen over:

David

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Ds. A.J. Schalkoort

  • Geboortedatum:
    05-10-1948
  • Kerkelijke gezindte:
    Hersteld Hervormd
  • Woon/standplaats:
    Lunteren
  • Status:
    Actief
228 artikelen
Ds. A.J. Schalkoort

Bijzonderheden:

Emeritus-predikant

Bekijk ook:


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Buitenstaanders

Beste mensen van Refoweb. Ik, als buitenstaander van de gereformeerde community, zou graag willen weten hoe jullie aankijken tegen een buitenstaander die niet dezelfde geloofsovertuiging heeft.
1 reactie
19-09-2018

Pornoverslaving

Help! Ik heb last van een pornoverslaving en het lukt me niet om er vanaf te komen!
2 reacties
19-09-2012

Afwijkende doopvraag voor moeder

Mijn man en ik hebben ons eerste kindje een paar maanden geleden laten dopen. We zijn lid van een PKN-gemeente. Aan de doop zijn een aantal doopgesprekken vooraf gegaan, samen met nog een aantal ouder...
1 reactie
19-09-2016
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag