Mag je naar een avond waar de gevaren van bepaalde soorten muziek worden verteld...

Ds. C.J. Droger | Geen reacties | 07-05-2007| 00:00

Vraag

Mag je naar een avond waar de gevaren van bepaalde soorten muziek worden verteld of moet je je daar zelfs buiten houden en denken: het is fout dus ik wil ook niet duidelijk(er) horen waarom het zo is en er niets meer van weten?


Antwoord

Beste vraagsteller,
 
Bedankt voor je vraag! Wat is het toch fijn dat er op internet een site is, waar je al je vragen kwijt kunt. En wij als beantwoorders ervan gaan er graag op in. Dat doe ik ook op jouw vraag. Jij vraagt je af of je naar een avond toe mag waar de gevaren van bepaalde soorten muziek worden verteld (en misschien wel met voorbeelden, hoorbaar en zichtbaar, worden aangegeven). Ik kijk daar zo tegenaan:
 
Het is altijd goed om je laten waarschuwen en oog te hebben of te krijgen voor de gevaren die je omringen. Veel jonge mensen, ook uit de reformatorische hoek, luisteren naar popmuziek. Zonder echt te beseffen wat ze doen en wat er met hen gebeurt als ze naar deze muziek luisteren. Veel jongeren staan er ook niet echt bij stil welke teksten er over hen heenkomen en wat die teksten met hen doen. Als jij zo'n jongere bent, zou ik zeggen: ga eens naar een avond toe waar heel duidelijk de gevaren van popmuziek worden aangewezen. Misschien dat je ogen ervoor opengaan en je gaat inzien dat deze muziek echt niet kan.

Luister je nooit naar deze muziek, omdat je van klassieke muziek houdt of zelf een instrument bespeelt, dan zou ik zeggen: ga maar niet naar zo'n voorlichtingsavond toe. Je wordt er echt niet vrolijk van. 't Zal eerder een schokeffect bij je veroorzaken.

Ik heb zelf een aantal keren een dergelijke voorlichting bijgewoond en ik kan je zeggen dat ik er naar van werd. Vreselijk, die wereld van de popmuziek! En wat erg dat vele jongeren uit onze kring er geen kwaad in zien en zich dagelijks laven aan deze “klanken uit de hel”. Dat klinkt scherp en cru, maar zo typeer ik popmuziek echt. Houd je er ver van, jonge vriend! En luister naar die muziek die niet in strijd is met Gods wet en die beantwoordt aan Filippensen 4:8. En zoek vooral de HEERE in je jonge leven, want Hem te kennen is het heerlijkste wat er is! Het zal je eenmaal een plaats geven in het hemelse koor dat de mooiste muziek maakt die er is.
 
Met hartelijke groeten!
Ds. C. J. Droger

Naschrift redactie: De stichting JijDaar houdt in de maand mei twee lezingen over de gevaren van popmuziek: op Hemelvaartsdag in Doorn en op Tweede Pinksterdag in Apeldoorn. Voor meer informatie zie: www.jijdaar.nl

Lees meer artikelen over:

muziek

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Ds. C.J. Droger

  • Geboortedatum:
    10-01-1963
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Vlaardingen
  • Status:
    Actief
162 artikelen
Ds. C.J. Droger

Bijzonderheden:

Bekijk ook:


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Aangifte doen van een verkrachting

Mijn vraag is als je aangifte wilt doen bij de politie maar de dader op het moment dat het speelde nog minderjarig was, heeft het dan zin om aangifte te doen van een verkrachting?
44 reacties
07-05-2012

Hogepriester ten tijde dat David at van toonbroden

Vraag aan oud-testamenticus prof. Paul. In Markus 2:25-26 zegt Jezus: “En Hij zei tegen hen: Hebt u nooit gelezen wat David deed toen hij in nood verkeerde, en hij honger had, en zij die bij hem waren...
Geen reacties
07-05-2021

Het geloof doet me weinig meer

Het geloof in Jezus doet me zo weinig meer. Hoe kan ik dit doorbreken? Of hoe kan ik tot Jezus komen?
Geen reacties
07-05-2013
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag