Sint Maarten-feest

Ds. A. Jonker | Geen reacties | 16-11-2006| 00:00

Vraag

Weet u een principiële reden om niet mee te doen aan Sint Maarten (liedjes zingen bij de deur door kinderen en dan krijgen ze een snoepje)?


Antwoord

Op zich is er niets op tegen wanneer kinderen met een lampion lopen. Het is juist erg leuk! Een liedje zingen om daarvoor wat snoep te krijgen van hen voor wie ze gezongen hebben, is ook niet verkeerd. Voor de kinderen is mooi. Maar als gevraagd wordt naar een principiële reden om er niet aan mee te doen, dan is dat omdat het een (kinder)feest is ter herinnering aan een heilige van de Rooms Katholieke Kerk (St. Martinus van Tours, overleden 11 november 397).

Wie echter het St. Maartensfeest afwijst om deze principiële reden, moet diezelfde reden ook hanteren ten aanzien van de heilige Nicolaas (5 december). Bij dit laatste feest wordt door vele gezinnen vaak toch wel een ‘pakjesavond’ georganiseerd, zonder dat men één seconde denkt aan de heilige Nicolaas, zeker zonder hem te vereren of te aanbidden.

Laten we echter niet vergeten dat we protestanten zijn en dus niet zo maar met van origine roomse feesten meedoen. Dan lijkt mij 5 december meer dan genoeg en hoeft er 11 november niet bij te komen.

Ds. A. Jonker

Lees meer artikelen over:

Rooms Katholieke KerkSinterklaas

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Ds. A. Jonker

  • Geboortedatum:
    29-03-1954
  • Kerkelijke gezindte:
    PKN (Hervormd)
  • Woon/standplaats:
    Putten
  • Status:
    Actief
124 artikelen
Ds. A. Jonker

Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Dromen over vroeger

Hoe kan het komen dat als je getrouwd bent, je opeens zo veel droomt over dingen van vroeger (die in je gezin van herkomst fout zijn gegaan, bijvoorbeeld onbegrip, miskenning, isolering, ed).
Geen reacties
16-11-2011

Man volgt ander kerkelijk spoor

Hoe geef je gehoor aan “trouw en geloof houdende” in je huwelijk als je man na veel jaren een totaal ander kerkelijk spoor wil volgen?
11 reacties
16-11-2022

Zonde zijn

Al vaak heb ik met het volgende geworsteld. In preken wordt weleens gezegd dat we niet alleen zonde doen, maar dat we ook “zonde zijn.” Dat vind ik een heel moeilijke opmerking omdat het voor mijn gev...
Geen reacties
16-11-2015
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag