(Niet) ritmisch zingen

B. Noteboom | Geen reacties | 09-10-2006| 00:00

Vraag

Wat is het verschil tussen ritmisch zingen en niet ritmisch zingen? Welke grond zit hier achter? Zegt de Bijbel hier ook wat over of maakt het allemaal niet uit hoe je zingt (in de kerk bijvoorbeeld).


Antwoord

Beste vragensteller,
 
Ik kan je gerust zeggen, nergens is in de Bijbel te vinden hoe je moet zingen. Of dit nu ritmisch of niet-ritmisch is. Als je het maar met je hart doet. Wat is het verschil? Bij ritmische gemeentezang worden de psalmen op een ritme gezongen waarbij enkele noten kort en andere noten weer wat langer duren. Bij niet-ritmische gemeentezang worden de psalmen gezongen waarbij alle noten evenlang duren. Omdat in de vroegere kerk de ritmische gemeentezang in sommige kerken verwarrend en chaotisch werkte (de mensen zongen op een gegeven moment van alles door elkaar heen) hebben diverse kerken afgesproken dat ze de psalmen op hele noten gingen zingen. Zo was er in ieder geval geen verwarring meer over de lengte van een noot.

Maar of je nou hele of halve noten zingt; of je het tempo sneller of langzamer neemt; of je ritmisch of niet-ritmisch zingt; voor God maakt dit niet uit. Het moet met het hart gebeuren! Véél succes met je taak binnen de gemeente om God te loven d.m.v. de (niet)ritmische gemeentezang!
 
Hartelijke groet,
Bert Noteboom jr.

Lees meer artikelen over:

zingen
Dit artikel is beantwoord door

B. Noteboom

  • Geboortedatum:
    10-02-1984
  • Kerkelijke gezindte:
    Divers
  • Status:
    Inactief
81 artikelen

Bijzonderheden:



Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Christelijke gemeente waar je kunt hertrouwen

Bij welke christelijke gemeente kun je lid worden als je zelf de aanvraag voor echtscheiding hebt gedaan en misschien later nog wilt trouwen?
Geen reacties
09-10-2008

De Bijbel als schepping - Friedrich Weinreb

Ik overweeg het boek “De Bijbel als schepping” van de Duits-joodse auteur Friedrich Weinreb aan te schaffen. Wat is uw ervaring met dit historische werk?  Een jongere.
4 reacties
09-10-2019

Weinig band meer met thuisgemeente

Aan ds. Tuinier indien mogelijk. Dominee, ik zit momenteel zowel vast in mijn huidige aardse omstandigheden als in geestelijk opzicht. Wat moet je doen als je zo goed als niet meer in je thuisgemeente...
Geen reacties
09-10-2017
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering