Edelsteenroller

drs. A. Meijer | Geen reacties | 05-04-2024| 08:02

Vraag

De laatste tijd is de zogeheten edelsteenroller helemaal in; met een halfedelsteen op een stokje naar keuze kun je over je gezicht rollen. Volgens diverse websites die het verkopen dateert dit gebruik uit de Chinese oudheid en zou het goed zijn voor van alles en nog wat. Ik zie best wel wat meiden om mij heen het gebruiken; kunt u hier uw licht op laten schijnen? Ik ben hier best wel huiverig voor, ook als ik zie op wat voor sites dit wordt aangeboden. Is het terecht dat ik de link leg naar tarotkaarten en hekserij?


Antwoord

Beste vragensteller,  
  
Ik weet dat aan stenen genezende en rustgevende krachten worden toegekend. Dat lijkt mij onzinnig. Zowel in medisch/biologisch als in geestelijk opzicht. Van een dood materiaal op of bij je huid kun je geen genezing en/of heil verwachten. De Bijbel leert een andere en betere weg en waarschuwt ook voor afgoden van hout en steen (denk aan Psalm 115: 5-7 en 135: 15-17). We kunnen beter terecht bij Jezus Christus als de Geneesheer bij uitstek.
   
De overeenkomst met tarotkaarten (en hekserij) zit denk ik daarin dat daar ook onterecht heil van wordt verwacht. Al beweegt met name hekserij zich uiteraard veel meer op het vlak van het occulte. Het behoeft geen betoog dat we ons hier ver van moeten houden.  
  
Met vriendelijke groet,
A. Meijer, huisarts

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

drs. A. Meijer

  • Geboortedatum:
    14-12-1978
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Ouderkerk aan de Amstel
  • Status:
    Actief
289 artikelen
drs. A. Meijer

Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Het geloof doet mij niks

Ik ben iemand die lid is van de Christelijke Gereformeerde Kerk. Ik ga naar de kerk, zit op catechisatie en de jeugdvereniging, maar het geloof doet mij niks. Ik heb tegenwoordig steeds vaker het gevo...
Geen reacties
04-04-2005

Het is volbracht

Wat is in het Hebreeuws “Het is volbracht”? Ik heb al op internet gezocht, maar ik kom er niet uit.
5 reacties
04-04-2017

Weinig mensen in de gemeente met lang haar

In 1 Kor. 11 staat dat een vrouw lang haar dient te hebben, dat het haar een eer is. Waarom zie ik zo weinig mensen in de gemeente met lang haar? Wat is hier de rechtvaardiging/gedachte achter?
Geen reacties
04-04-2007
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag