Feliciteren na het dopen

Ds. D.W. Tuinier | Geen reacties | 20-02-2020| 11:15

Vraag

Aan iemand van de Gereformeerde Gemeenten. Tegenwoordig feliciteren mensen elkaar na het dopen. In onze kringen zijn de meningen hierover verdeeld. De een vindt dit kunnen, de ander vindt van niet omdat het een sacrament betreft. Kunt u mij hier wat meer over zeggen?

ADVERTORIAL

Kom ook naar de jongerenzang!

Welkom D.V. 29 mei op de jongerenzang in Katwijk. Zing je ook mee met 1000 andere jongeren? Meer info: www.jongerenzang.nl

Kom ook naar de jongerenzang!

Antwoord

Komt dit inderdaad veel onder voor? Feliciteren na het sacrament van de doop? Daarvan weet ik niet... Hoewel de doop een groot voorrecht is en rijke weldaad spreek ik liever niet van een felicitatie maar wel zeg ik van harte Gods onmisbare zegen toegebeden, zoals we we zingen in Psalm 134 vers 3. Een felicitatie klinkt mij te menselijk en oneerbiedig. Misschien niet zo bedoeld, maar ik zou er heel voorzichtig mee zijn.

Daarbij komt dat naast de zegen van de doop het ook een grote verplichting met zich mee brengt. En dat kun je nooit van uit je zelf. Dat kan alleen in een diep afhankelijk leven van de Heere. 

De God van Psalm 105 vers 5 van harte bevolen. 

Groeten,
Ds. D. W. Tuinier

Lees meer artikelen over:

doopfelicitatie

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Ds. D.W. Tuinier

  • Geboortedatum:
    28-04-1964
  • Kerkelijke gezindte:
    Gereformeerde Gemeenten
  • Woon/standplaats:
    Kampen
  • Status:
    Inactief
100 artikelen
Ds. D.W. Tuinier

Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

In het afgelopen half  jaar ben ik zo'n 15 kilo afgevallen. Nu heb ik al een aantal weken een temperatuur van rond de 35 graden. Is het noodzakelijk naar de huisarts te gaan?

In het afgelopen half  jaar ben ik zo'n 15 kilo afgevallen. Nu heb ik al een aantal weken een temperatuur van rond de 35 graden. Is het noodzakelijk naar de huisarts te gaan?
Geen reacties
19-02-2007

Egypte en profetie in Jesaja 19

De laatste tijd horen we Egypte volop in het nieuws en dat Mubarak is opgestapt. In hoeverre kunnen we deze gebeurtenissen linken aan de profetie in Jesaja 19?
Geen reacties
19-02-2011

Belijdenis doen terwijl je in het buitenland gaat wonen

Wat te doen als je belijdenis gaat doen terwijl je waarschijnlijk in het buitenland gaat wonen waar ze niet deze kerk hebben en je waarschijnlijk een ander kerkverband gaat bezoeken? Ik wil belijdenis...
Geen reacties
19-02-2005
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag