Moeite met inslapen

drs. A. Meijer | 1 reactie | 21-09-2011| 16:34

Vraag

Onze dochter van zes jaar heeft iedere avond moeite met inslapen. Of ze nu moe is of niet, ze ligt altijd lang wakker. En dat merk je dan. Gauw huilen, weinig kunnen hebben, etc. Wij hebben bij de drogist nu melatonine-tabletjes gekocht. En dat werkt! Het bevat per tabletje 0,1 mg melatonine. Mag ze dat in principe iedere avond hebben op haar leeftijd? Nu las ik dat dit een laxerende werking kan hebben. Dat is inderdaad het geval. Om die reden zal het beter zijn om minder te gebruiken, misschien om de dag? Wat denkt u? Alvast dank.


Antwoord

Beste vragensteller,

De dosering van 0.1 mg melatonine is een lage dosering, ook voor een kind. Het is eigenlijk de laagste dosering waarop het middel onderzocht is. Natuurlijk is het mogelijk om de dosering te halveren, dat zou ik eerder doen dan het om de dag geven.

Ik kan het niet laten om naast het antwoord op jouw vraag ook nog een advies te geven. Het geven van melatonine is eigenlijk niet geregistreerd voor het gebruik bij kinderen, het is bij kinderen onvoldoende onderzocht. Het wordt soms wel gebruikt bij kinderen met medische aandoeningen bij wie de slaap (fors) verstoord is.

Als een kind niet makkelijk in slaap komt is daar vaak een reden voor. Het is verstandig om de slaap niet te veel te 'medicaliseren', als je begrijpt wat ik bedoel... Je zou nog eens goed naar de slaaphygiene van je kind kunnen kijken (eventueel onder de begeleiding van jouw huisarts). Misschien kun je dan ook zonder medicijnen een goede slaap bewerkstelligen. Veel succes.

Vriendelijke groet,
A. Meijer

Lees meer artikelen over:

slapen

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

drs. A. Meijer

  • Geboortedatum:
    14-12-1978
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Ouderkerk aan de Amstel
  • Status:
    Actief
290 artikelen
drs. A. Meijer

Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
1 reactie
Orchidee
22-09-2011 / 20:31
Weet niet wat je allemaal al geprobeerd heeft om je dochtertje te laten slapen, maar hier proberen we het als volgt: Iedere avond precies hetzelfde ritme.
In bad met lavendel, dan naar bed, boekje lezen, gebedje zingen en dan slapen.

Misschien kan je proberen eens de melatonine over te slaan en niet meer te geven, want is de spiraal van niet slapen doorbroken.

Succes ermee want weet ook uit ervaring hoe slopend niet slapen kan zijn!
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Geachte dominee Kleiberg. Ik moet binnenkort geopereerd worden. Als ik nu niet meer wakker zou worden, dan wordt het voor mij eeuwigheid?!

Geachte dominee Kleiberg. Ik moet binnenkort geopereerd worden. Als ik nu niet meer wakker zou worden, dan wordt het voor mij eeuwigheid?!
Geen reacties
21-09-2006

Angstbeeld rondom God

Ik heb mijn kinderjaren in een Oud Gereformeerde Gemeente doorgebracht. Door de opvoeding van mijn ouders, in combinatie met het hierboven genoemde kerkverband, heb ik een angstbeeld rondom God ontwik...
17 reacties
21-09-2010

Verstopte eileiders

Kan het zijn dat verstopte eileiders erfelijk zijn? En hoeveel invloed heeft stress op onvruchtbaarheid? Na hoe lange tijd van proberen om zwanger te worden kan je naar de dokter gaan?
Geen reacties
21-09-2006
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag