Jehovagetuigen aan mijn deur

Ds. B.J. van Vreeswijk | Geen reacties | 01-10-2001| 00:00

Vraag

Laatst kwamen er wat Jehovagetuigen aan mijn deur. We raakten in discussie. Het ging over de Drie-eenheid waar ik wel in geloof maar zij niet. Ik probeerde hen duidelijk te maken dat Jezus wel degelijk even machtig is als God, maar dat lukte niet zo. We kregen het ook nog over het wel of niet bestaan van een hel. Kunt u mij wat bijbelteksten en tips geven voor de volgende keer?

ADVERTORIAL

Kleuterleerkracht gezocht!

We zijn met ingang van schooljaar 2026-2027 op zoek naar een enthousiaste kleuterleerkracht 0,66 FTE (ongeveer 3 dagen). Iemand die:

  • zich verbonden weet met de identiteit van onze streekschool op de Hoge Enk, gemeente Elburg.
  • wil bouwen aan kwalitatief goed onderwijs voor onze jongste leerlingen in de combinatiegroep (0),1,2.

Klik hier voor meer informatie...

Kleuterleerkracht gezocht!

Antwoord

Als het gaat om tips dan is het goed om te beseffen dat de gereformeerde, of wel de orthodoxe, visie op de bijbel is dat we de bijbel als een eenheid beschouwen. Dat betekent dat we niet zozeer losse teksten nemen tot bewijs, maar het hele getuigenis van de bijbel willen laten klinken.

Dat geeft een verschil met Jehovagetuigen die gemakkelijk losse teksten verzamelen en als een klein bombardement over ons uitstorten. Gaat het om de Drieëenheid dan is dat in de eerste plaats een geloofsgetuigenis en geen verstandelijk bewijsstuk.

Vanuit de nadere openbaring van de Heere God in het Nieuwe Testament in de komst van Zijn Zoon lezen we het Oude Testament en vinden we ook daar getuigenissen over Gods wonderlijke heerlijkheid als Vader, Zoon en Heilige
Geest. Lees daarbij zondag 9 van de Heidelbergse Catechismus en de artikelen VIII en IX van de Nederlandse Geloofsbelijdenis (met ook art. X) en de daarbij gegeven verwijsteksten.

Belangrijk is te weten dat 1 Johannes 5:7 in de oudste handschriften van het Nieuwe Testament niet voorkomt. Verschillende bijbelvertalingen hebben deze tekst dan ook niet of tussen haken afgedrukt. Gebruik die tekst in het
gesprek met Jehovagetuigen dan ook niet.

Wat het spreken over de hel betreft verwijs ik naar art. XXXVII van de Ned. Geloofsbelijdenis.

Lees meer artikelen over:

Jehovah's Getuigen

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Ds. B.J. van Vreeswijk

  • Geboortedatum:
    23-08-1947
  • Kerkelijke gezindte:
    PKN (Hervormd)
87 artikelen

Bijzonderheden:

Ds. van Vreeswijk is overleden op 01-03-2010


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Verlaten in een huwelijk

Kan iemand mij wat vertellen over wat iemand doormaakt die verlaten is? (dus in het huwelijk)? Welke emotionele gevolgen heeft dit voor iemand? Is hier een goed boek over? (om iemand beter te kunnen b...
2 reacties
01-10-2009

Geregistreerd partnerschap

Een vriend en vriendin van mij willen een geregistreerd partnerschap aangaan i.p.v trouwen. Mijn vraag is: Hoe wordt hier vanuit de reformatorische achterban tegen aangekeken?
1 reactie
01-10-2011

Doop weigeren om TV

Kan/mag een dominee van de Ger. Gem. weigeren een kindje te dopen als er een televisie in het gezin aanwezig is?
24 reacties
01-10-2012
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag