Boeken van Puriteinen

Ds. G. van 't Spijker | Geen reacties | 19-12-2007| 00:00

Vraag

Ds. G. van 't Spijker heeft het boekje van Guthrie geadviseerd. Dit was een genoegen om te lezen. Kan hij misschien nog een paar boeken adviseren, al dan niet meer verkrijgbaar (Puriteinen) die op deze leest geschoeid zijn?


Antwoord

Ikzelf ben nogal weg van werken van William Perkins en van Richard Sibbes. Die werken zijn in het Engels van 400 jaar geleden geschreven. Als dit geen bezwaar is kan ik je hun geschriften zonder meer aanbevelen. Het is me niet bekend hoeveel van hen vertaald is in het Nederlands.

Dit heb ik onder andere gevonden op internet, het is een werk dat mij erg heeft aangesproken: “Het gekrookte riet en de rokende vlaswiek”, ISBN: 903311786X / 90-331-1786-X. Van Perkins heb ik onder andere gevonden: “Verklaring van de brief aan de Galaten”. Op Marktplaats.nl zag ik dat een boekje van Perkins werd aangeboden: “Hemelse vertroosting.”

Ds. G. van ‘t Spijker

Lees meer artikelen over:

boekenoudvader

Mis niks, abonneer je op onze WhatsApp en wekelijkse nieuwsbrief

Dit artikel is beantwoord door

Ds. G. van 't Spijker

  • Geboortedatum:
    17-12-1943
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Baarn
  • Status:
    Inactief
27 artikelen

Bijzonderheden:

Emeritus


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Manuele lymfe drainage en voetreflex

Wat is van kerkelijk oogpunt uit tegen op manuele lymfe drainage en voetreflex?
Geen reacties
19-12-2006

God de schuld van onbekeerdheid

Ik wil helemaal niet onbekeerd zijn en toch ben ik het. Waarom? Ik wil bekeerd worden en eigenlijk zo snel mogelijk. Ik wil niet wachten. Waarom zou God me laten wachten?
Geen reacties
19-12-2004

Werken bij onchristelijke zorginstelling

Ik ben een jonge vrouw en ik werk in de zorg bij een onchristelijke instelling. Ik heb mijn werk altijd met plezier gedaan en ik heb leuke collega’s. Ik ben zelf christelijk, wat inhoudt dat ik geloof...
Geen reacties
19-12-2022
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag