Klaarwakker

drs. P. C. Hildering / geen reacties

13-02-2020, 07:54

Vraag

Zelf heb ik last van heel vroeg wakker worden. Rond 01.30 klaarwakker en dat was het dan. Hoe weet ik of dit ontwenningsverschijnselen zijn van lormetazepam of dat mijn depressie ondanks anti-depressiva weer terug is?

Antwoord

Eerste vraag mijnerzijds is dan: welk antidepressivum gebruikt u, in welke dosering en wanneer wordt die ingenomen? Antidepressiva kunnen namelijk slaap bevorderen, maar ook het omgekeerde doen. Activeren is een mogelijke werking van antidepressiva. Heeft het genomen middel dat effect bij u, dan is ’s morgens innemen aangewezen. Het staat ook buiten kijf dat stoppen met lormetazepam ontwenningsverschijnselen kan geven. Het vroeg wakker worden is dan wel ook aan dat stoppen gekoppeld en het vraagt misschien om een afbouwperiode dan wel volhouden – een ontwenningsverschijnsel verdwijnt na verloop van tijd. 

Misschien is in uw geval het een optie om eens te bezien of melatonine een oplossing is. Zou dan starten met 3mg ’s avonds = na een week eventueel nog verhogen naar maximaal 5mg of bij goed effect heel langzaam afbouwen.

Drs. P. C. Hildering

drs. P. C. Hildering

drs. P. C. Hildering

  • Geboortedatum:
    24-04-1953
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Urk
  • Status:
    Actief
  • Bijzonderheden:

    Huisarts; voorzitter Nederlands Artsenverbond 

geen reacties

Terug in de tijd

In mijn dagboek behandelden we onderlaatst de namenlijsten uit Genesis. Deze vond ik behoorlijk lang en moeilijk ogen. D...
geen reacties
12-02-2005
Wij zitten er al een tijdje over te denken om van kerkverband te wisselen. Momenteel zijn wij beiden belijdend lid in de...
5 reacties
12-02-2010
Sinds een tijdje ben ik in het bezit van een Bijbel met uitleg. Een erg mooie Bijbel vind ik. Ik las verschillende uitle...
geen reacties
12-02-2016
website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis
design website door design website by Mooimerk
hosting website door hosting website by STH Automatisering