Ik zou graag willen weten waar ik mijn doopbewijs moet opvragen. Ik heb samen me...

Ds. H.H. Klomp | Geen reacties | 06-11-2008| 00:00

Vraag

Ik zou graag willen weten waar ik mijn doopbewijs moet opvragen. Ik heb samen met mijn vriend besloten om naar een andere kerk te gaan omdat wij beiden uit een verschillende kerkgenootschap komen. Moet ik mijn doopbewijs bij het kerkelijk bureau opvragen of bij de scriba?


Antwoord

Beste vragensteller, Dat hangt er van af. De kerk waarin je gedoopt bent, bewaart je officiële doopgegevens. Die kun je altijd opvragen. Woon je niet meer in de plaats waar je geboren bent (dan ben je dus ook geen lid meer van de plaatselijke kerk waar je gedoopt werd) dan moet je naar die oorspronkelijke plaats terug om het daar op te vragen. Vaak kan de kerk waar je nu lid bent je wel een bewijs geven dat je er als dooplid ingeschreven was. Ik ken je situatie niet, maar je kunt ook altijd informatie vragen bij je eigen dominee of ouderling. Let er op dat je je wel weer bij een Schriftgetrouwe kerk aansluit en ook gaat meeleven. De Heere zegene jou, jullie. Groet.

Ds. H. H. Klomp

Dit artikel is beantwoord door

Ds. H.H. Klomp

  • Geboortedatum:
    05-04-1949
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Veenendaal
  • Status:
    Actief
141 artikelen
Ds. H.H. Klomp

Bijzonderheden:

Met emeritaat sinds januari 2017.

Bekijk ook:

 


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
Geen reacties
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Liefde van God voor mij

Het klinkt misschien ingewikkeld, maar hoe moet ik nu het feit zien dat God van mij houdt? Is dat liefde zoals een vader die geeft (zoals een vader/moeder van zijn kind houdt) of is dit andere liefde?
Geen reacties
06-11-2017

Maar eenmaal per jaar Heilig Avondmaal (2)

Geachte ds. Heikamp. Ik ben niet de vraagsteller van de vraag: “Maar eenmaal per jaar Heilig Avondmaal”, maar ik heb uw antwoord met belangstelling gelezen! Een ding is mij daarbij onduidelijk. U schr...
Geen reacties
06-11-2024

De bijbelse beloften in het doopformulier

Hoe vloeien de beloften waarover in het doopformulier gesproken wordt voort uit de Bijbel? M.a.w. zijn deze beloften bijbels verantwoord?
Geen reacties
06-11-2004
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag