Leeftijdsverschil met nieuwe vriend

C. M. Chr. Rots - de Weger | 3 reacties | 16-10-2012| 08:49

Vraag

Inmiddels ben ik gescheiden moeder van twee kinderen, ik ben 34 jaar oud. Ik ben verliefd op een man van 58. Wij zijn allebei gelovig en willen graag trouwen. Nu ben ik bang voor de reacties van mijn omgeving vanwege het leeftijdsverschil. Is dit verschil problematisch?


Antwoord

Beste mevrouw,

Ja, het leeftijdsverschil tussen u en uw nieuwe vriend is problematisch zolang u er zelf een probleem van maakt. Waarom zijn de mogelijke reacties van uw omgeving zo belangrijk voor u? Stel uzelf zeer nadrukkelijk deze vraag. U kunt er namelijk alleen zelf een antwoord op geven. Waarschijnlijk verwacht u geen positieve opmerkingen, maar slechts afwijzing. Dat kan. En dat kan zeker erg vervelend zijn. Bovendien zal het leeftijdsverschil in allerlei situaties en op de meest onverwachte momenten ter sprake komen. U beiden zult ongetwijfeld vele malen 'uitleg' dienen te geven óf opmerkingen negeren. Het is maar net waar ú voor kiest! Want openlijk of achter uw rug: mensen zullen kletsen en hun (voor)oordeel klaar hebben. Gelukkig is het tegelijk ook zo dat ware liefde alles overwinnen kan, toch?

Wilt u een tip? Leest u -samen- het boek "Huwelijk"  van Tim Keller voordat u opnieuw gaat trouwen. Dit is een zeer waardevol boek dat vele aspecten van het huwelijk vanuit bijbels perspectief belicht. Dit boek zou u nog wel eens voor  verrassingen kunnen plaatsen. Juist een tweede huwelijk -voor u met een man, die de grootvader van uw kinderen zou kunnen zijn- vraagt een gedegen voorbereidingstijd!

Alle goeds toegewenst,
Marijke Rots

Lees meer artikelen over:

leeftijdsverschil
Dit artikel is beantwoord door

C. M. Chr. Rots - de Weger

  • Geboortedatum:
    18-02-1947
  • Kerkelijke gezindte:
    Christelijk Gereformeerd
  • Woon/standplaats:
    Aalten
  • Status:
    Inactief
1559 artikelen
C. M. Chr. Rots - de Weger

Bijzonderheden:

Lees hier het grote afscheidsinterview dat Refoweb met Marijke had.

Bekijk ook:

 

 

 


Dit panellid heeft meerdere artikelen geschreven
3 reacties
pts
16-10-2012 / 17:35
Min man is 20 jaar ouder dan mij en wij maken er geen punt van (we merken het vaak niet eens). Als iemand anders het raar vind dan is dat hun probleem!!
Jane22
16-10-2012 / 21:32
Geen idee of u iets heeft aan mijn reactie, maar wij hebben 22 jaar leeftijdsverschil (mijn man is 22 jaar ouder, want andersom kan ook) en zijn afgelopen vrijdag 18 jaar getrouwd en nog steeds gelukkig met elkaar!
Daniel
17-10-2012 / 09:34
Wat een mooi antwoord van mevrouw Rots.
Je kunt niet (meer) reageren op dit bericht. De reactiemogelijkheid is niet geactiveerd of de uiterste reactietermijn van 1 maand is verstreken.

Terug in de tijd

Mag een christen gebruik maken van acupunctuur?

Mag een christen gebruik maken van acupunctuur op verwijzing van een fysiotherapeut?
Geen reacties
16-10-2003

Niet-Joden doden

Mogen (moeten) de Joden nog steeds alle niet-Joden binnen Israel doden zoals hen in het OT geboden is (bijvoorbeeld de Palestijnen)? Een soortgelijke vraag m.b.t. oorlogen met omringende volken (het d...
1 reactie
16-10-2013

Verkering met donkere jongen

Ik ben een meisje van 15 jaar en ik heb een verhouding met een donkere jongen, maar mijn ouders zijn het er niet mee eens. Wat moet ik doen?  
Geen reacties
16-10-2005
design website door design website by Mooimerk website-ontwikkeling door webdevelopment by Accendis hosting website door hosting website by STH Automatisering
Stel hier
een vraag