Kerk in plastic
Nieuwsredactie | Geen reacties | 18-09-2014| 10:33
VALBURG - Uiterst behoedzaam om de eeuwenoude muurschilderingen niet te beschadigen, plaatst personeel van installatiebedrijf Bogro uit Oudewater donderdag een nieuwe verwarmingsinstallatie in de hervormde kerk van Valburg. Om alles bovendien stofvrij te houden, hebben gemeenteleden het complete interieur, inclusief het kostbare historische pijporgel, ingepakt in plastic. |FOTO'S|
Kleuterleerkracht gezocht!
We zijn met ingang van schooljaar 2026-2027 op zoek naar een enthousiaste kleuterleerkracht 0,66 FTE (ongeveer 3 dagen). Iemand die:
- zich verbonden weet met de identiteit van onze streekschool op de Hoge Enk, gemeente Elburg.
- wil bouwen aan kwalitatief goed onderwijs voor onze jongste leerlingen in de combinatiegroep (0),1,2.
Door een kapitale fout bij de restauratiewerkzaamheden begin jaren 70 is er vloerverwarming gelegd zonder voldoende isolatie. Door roestvorming gaan de ijzeren buizen nu lekken, waardoor de kerk 's winters nauwelijks meer te verwarmen is. Een nieuwe vloerverwarming is onbetaalbaar, waardoor in overleg met overheid en adviseurs is gekozen voor radiatoren in de kerk. De plaatselijke hervormde gemeente staat voor een ingrijpende en kostbare restauratie van het kerkgebouw, waarvan de overheid slechts een klein deel subsidieert.





P.S. Volg je ons al op Twitter en/of Facebook? Daar plaatsen we met enige regelmaat dit soort mooie foto's, maar ook video's en artikelen, die niet op Refoweb.nl zelf verschijnen. Mis het niet!


