Als de kerkklokken beieren...

Niets menselijks is het christendom vreemd. Zelfs valsparkeren niet. Politieagenten in de gemeente Barneveld hadden onlangs zelfs hun handen vol aan het wangedrag van de evangelische Doorbrekers. De heppiekleppiegemeente trekt iedere zondag een paar duizend feestgangers uit de nabije omgeving naar het kippendorp en die moeten natuurlijk wel hun evotainers kwijt. Op de stoep, de inritten en tuinen van de buren dan maar als er geen parkeerhaven meer voorhanden is.
Zo gezegd en zo gedaan, zelfs zondag aan zondag. Totdat de maat bij de burgerlijke overheid volledig vol was en officiële bonnenschrijvers de zondaren met hun straffen kwamen staan te bezoeken. Een fikse boete dus en veel Doortrekkers gingen ditmaal heel wat minder heppie naar huis.
Overigens is het juichend christendom in Barneveld niet de enige kerkelijke groepering die massaal de verkeersgeboden aan z'n zondagse kloffie lapt. Het centrum van de bijbelbelt grossiert namelijk in megakerken van vrolijk links tot somber rechts. En allen struikelen over dezelfde parkeerzonden. Een interessante bron van inkomsten voor de overheid dus. Of om maar een Barnevelds spreukwoord te gebruiken: Als de kerkklokken beieren, legt de kip z'n gouden eieren.
Het is niet mogelijk om op dit bericht te reageren. De redactie heeft deze mogelijkheid afgesloten en/of de termijn om een reactie te plaatsen is verstreken (1 maand na publicatie).